• 25 czerwca 2024

Idealny stojak na cztery butelki wina

Wino to wyjątkowy w smaku trunek, który chętnie popijamy przy okazji kolacji dla dwojga, na spotkaniu towarzyski, czy do obiadu. Spożywany okazjonalnie, pomaga się zrelaksować, umila chwile przy książce lub dobrym filmie i doskonale komponuje się ze smakiem wielu potraw. Lampka wina sprawia, że łatwiej oderwać się od kłopotów czy wprowadzić w romantyczny nastrój. Warto zatem zadbać o to, aby kilka butelek zawsze było pod ręką, jednak jak je przechowywać? W tej roli świetnie sprawdzi się specjalny regał.

Nie każdy z nas kolekcjonuje butelki wina pochodzących z zeszłego wieku. Cóż, nie każdy smakosz potrzebuje całej piwniczki. Wystarczy, jeśli cztery butelki wybornego trunku są w domu na specjalną okazję. Wina te wspaniale prezentują się na oryginalnym regale.


Wino w poziomie


Powinniśmy wiedzieć, że wino musi leżakować. Oznacza to, że butelki muszą być ustawione w pozycji poziomej. Właśnie do tego służą specjalne regały. Trzymając butelki w takiej pozycji, zapobiegamy wyschnięciu i rozszczelnieniu korka. Warto pamiętać, że nie można przechowywać wina w pobliżu silnych zapachów, alkohol nie powinien więc sąsiadować z kiszoną kapustą czy lakierami. Przechowywanie wina w lodówce nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ wibracje wytwarzane przez agregat chłodniczy zakłócają proces biochemicznego dojrzewania wina i niszczą jego molekuły. Wino będzie miało gorszy aromat i smak ze względu na zbyt niską temperaturę oraz występujące w lodówce zapachy pochodzące od jedzenia. Właśnie dlatego najlepiej zaopatrzyć się w specjalny regał.


Regał dla czwórki


Wiszący stojak na wino to świetne rozwiązanie do domu. W sklepie Alembik znajdziemy model wykonany z wysokiej jakości drewna sosnowego. Projektanci uzyskali niezwykle ciekawą formę i oryginalną konstrukcję, która nie zajmuje wiele miejsca. Mebel będzie więc idealnym elementem dekoracyjnym salonu bądź kuchni. To jednak nie wszystko. Regał na wino doskonale sprawdzi się również w piwnicy lub spiżarni. Należy podkreślić jego solidnie wykonany i stabilną konstrukcję. Grafitowy kolor nadaje mu elegancji i surowego designu. Wysokość mebla to 61,5 cm, szerokość 13,5 cm, a głębokość to 9 cm. Może być to świetny pomysł na prezent, który zadowoli nawet najbardziej wymagających smakoszy. Regał jest wysyłany w elementach, co oznacza, że wkręty do drewna oraz instrukcję złożenia znajdziemy w komplecie.

Share :

Może Cię zainteresować

Regał na 16 butelek wina

Stojak na wino to wyjątkowo praktyczny mebel domowy. Dobrany właściwie regał jest w stanie zebrać w jednym miejscu...

Regał na 12 butelek wina

Każdy, kto chce zacząć gromadzić domową kolekcję wina, musi przestrzegać kilku zasad. Niezmiernie istotne jest...

Siedmiobutelkowy regał na wino

Wino znane jest ludzkości od wieków, jednak dopiero od niedawna jesteśmy świadomi tego, jak korzystnie wpływa na...

Ośmiobutelkowy regał na wino

Z roku na rok rośnie w Polsce liczba miłośników wina. Coraz chętniej degustujemy oraz kolekcjonujemy ten...