• 16 lipca 2024

Regał na 12 butelek wina

Każdy, kto chce zacząć gromadzić domową kolekcję wina, musi przestrzegać kilku zasad. Niezmiernie istotne jest właściwe dobranie regału czy stojaka. Pamiętajmy, że specjalnie wyselekcjonowane na ten cel piwniczki służą nie tylko do przechowywania wina. Pełnią one również funkcje dekoracyjne, dlatego dobrze, aby regał pasował do stylu, w którym urządzony jest dom, a jednocześnie był jak najbardziej praktyczny. Prezentujemy regał, który spełnia powyższe kryteria.

Regały na wino wykonane z drewna wyglądają dużo lepiej niż stalowe stojaki. Prezentowany mebel będzie więc doskonałym wyborem, szczególnie jeśli walory estetyczne naszej piwniczki są dla nas ważne.


Rozmieszczenie butelek wina


Kolejność umieszczenia butelek na regale powinna być starannie przemyślana. Ogólnie zaleca się, aby wina białe oraz różowe znajdowały najniżej, przy podłodze. Chodzi o to, że w tym miejscu panuje niższa temperatura niż pod sufitem. Zgodnie z logiką tego podziału butelki, które otworzymy w najbliższym czasie, powinny być łatwo dostępne. Te z kolei, które mają być przechowywane dłużej, powinny być umieszczone tak, aby nie było konieczności ich naruszania. Powinniśmy bowiem wiedzieć, że wino lubi spokój. Butelki powinny leżeć więc tak, aby korek był zanurzony w trunku. Etykiety skierujmy ku górze, co sprawi, że nie tylko będzie łatwiej sprawdzić, jakie wino mamy przed sobą, ale też ograniczą dostęp światła do trunku


Idealny regał na 12 butelek


Dla amatorów wszelkich trunków prezentujemy ciekawy stojak z miejscem na 12 butelek. Klasyczna i przemyślana konstrukcja sprawia, że regał nie zajmuje dużo miejsca i tworzy dodatkową przestrzeń do przechowywania butelek z ulubionymi alkoholami, winem bądź napojami. Specjalne otwory utrzymują butelki w pozycji leżącej, co jest bardzo ważne, jeśli nie chcemy, aby wino straciło swoje właściwości. Wykonany z drewna sosnowego regał doskonale sprawdzi się w kuchni, piwnicy lub spiżarni. Solidnie wykonany mebel posiada specjalnie wyprofilowane leżnie o chropowatej powierzchni, które pilnują, aby butelka leżała delikatnie pochylona. Stojak można bejcować, lakierować lub malować we własnym zakresie. Jego rozmiary to 38x43x25 cm.

Share :

Może Cię zainteresować

Regał na 16 butelek wina

Stojak na wino to wyjątkowo praktyczny mebel domowy. Dobrany właściwie regał jest w stanie zebrać w jednym miejscu...

Siedmiobutelkowy regał na wino

Wino znane jest ludzkości od wieków, jednak dopiero od niedawna jesteśmy świadomi tego, jak korzystnie wpływa na...

Ośmiobutelkowy regał na wino

Z roku na rok rośnie w Polsce liczba miłośników wina. Coraz chętniej degustujemy oraz kolekcjonujemy ten...