• 25 czerwca 2024

Regał na winną kolekcję

Tworzenie osobistej kolekcji win najlepiej zacząć od określenia celu. Oznacza to, że trunek może być nabywany i przechowywany na własny użytek lub w innych celach, np. inwestycyjnych. Jeśli zdecydujemy się na inwestycje, to potrzebna będzie zdecydowanie większa ilość regałów do przechowywania butelek. Na wstępie należy więc określić, ile miejsca dokładnie potrzebujemy. Przyjmuje się, że w pomieszczeniu o kubaturze 6 m3 przechowuje się ok. 850 butelek. Wówczas przydadzą nam się pojemne regały. Prezentujemy stojak, mieszczący 56 butelek wina.

Większość z nas wie, że poszczególne gatunki wina nabierają korzystnych cech wraz z upływem czasu, jednak mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że po upływie danego okresu stopniowo tracą na jakości. Z tego właśnie powodu najmniejsza ilość butelek jednego gatunku oraz rocznika, jaką warto przechowywać, to skrzynka, a więc 6 lub 12 sztuk. Co jakiś czas należy otworzyć jedną butelkę i skontrolować jakość trunku. Pamiętajmy przy tym, że nie wszystkie wina nadają się do długiego przechowywania.


Jak gromadzić kolekcję?


Początkującym kolekcjonerom eksperci zalecają, aby gromadzić wino w określonej ilości, zależnie od jego rodzaju oraz przeznaczenia. Wino do bieżącego spożycia powinno stanowić 80% kolekcji, resztę przeznacza się już na dłuższe magazynowanie. Najwięcej przechowuje się win czerwonych, a najmniej różowych.


Charakterystyka regału


Stojak na 56 butelek wina wykonano z drewna sosnowego. Drewno to nie jest impregnowane i zostało poddane czterostronnej obróbce. Tego rodzaju regał doskonale sprawdzi się w piwnicy lub spiżarni jako baza dla winnej kolekcji. Solidnie wykonany i stabilny mebel będzie świetną oprawą dla wyjątkowych roczników. Specjalnie wyprofilowane leżnie o chropowatej powierzchni pozwalają, żeby butelka leżała delikatnie pochylona. Regał zostanie wysyłany w elementach, a wkręty do drewna oraz instrukcja złożenia będą zawarte w komplecie. Do montażu potrzebny jest tylko wkrętak krzyżowy. Złożenie mebla zajmuje około 10 minut. Co więcej, regał można bejcować, lakierować lub malować we własnym zakresie. Rozmiar stojaka to: 118x73x25 cm.

Share :

Może Cię zainteresować

Regał na 16 butelek wina

Stojak na wino to wyjątkowo praktyczny mebel domowy. Dobrany właściwie regał jest w stanie zebrać w jednym miejscu...

Regał na 12 butelek wina

Każdy, kto chce zacząć gromadzić domową kolekcję wina, musi przestrzegać kilku zasad. Niezmiernie istotne jest...

Siedmiobutelkowy regał na wino

Wino znane jest ludzkości od wieków, jednak dopiero od niedawna jesteśmy świadomi tego, jak korzystnie wpływa na...