• 16 lipca 2024

Regał na wino - drewniany czy metalowy?

Wino to elegancki trunek, który idealnie sprawdza się podczas przyjęć w towarzystwie rodziny czy przyjaciół. Każdy amator wina wie, że nie może zabraknąć go w kuchni, salonie czy specjalnie wyodrębnionej piwniczce. Przy czym należy pamiętać o tym, aby butelki wina były odpowiednio przechowywane. Warto zatem zdecydować się na funkcjonalne regały na wino, które pomogą nam uporządkować naszą kolekcję. Co więcej, wybierając stylowy stojak na wino zyskamy nie tylko praktyczne akcesoria, ale również znakomite dekoracje dla naszych aranżacji. Na rynku znajdziemy szeroki wybór modeli, jednak jak wybrać ten właściwy? Dzisiaj analizujemy różnice pomiędzy regałami drewnianymi a metalowymi, co pomoże dobrać nam regał idealny do naszego otoczenia.

Regał na wino czy też mniejszy stojak doskonale sprawdzi się zarówno w salonie, jak i w jadalni czy w kuchni. Dzięki nim zawsze będziemy mieć pod ręką butelki trunku, bez względu na to, czy chcemy podać go do przygotowywanej właśnie kolacji, czy postanowimy doprawić kieliszkiem wina romantyczny wieczór we dwoje. Dodatkowo właściwie wybrany regał idealnie wpisze się w dekoracje goszczące w danym wnętrzu, podkreślając jego elegancję i wyjątkową klasę lub surowy minimalizm i nowoczesność. Wszystko zależy od tego, na jaki design i materiał się zdecydujemy. Metalowy, drewniany, minimalistyczny czy kunsztownie zdobiony? Każda z tych wersji może zagościć w naszym domu.


Drewniany regał


Drewno jest materiałem cieszącym się niesłabnącą popularnością wśród wielu kolekcjonerów wina. Otóż materiał ten doskonale sprawdza się zarówno we wnętrzach klasycznych, jak i nowoczesnych. Właśnie dlatego tak wiele mebli wykonuje się z drewna, ponieważ wyglądają one nie tylko estetycznie, ale są również bardzo praktyczne w codziennym użytkowaniu. Regały na wino wykonane z drewna są ponadczasowe, wyrafinowane i oszczędne, a przy tym oferują wiele korzyści, jak zdolność do modułowej rozbudowy w celu powiększenia naszej kolekcji w każdym momencie. Co więcej, drewniane regały na wino dostępne są we wszystkich typach drewna, co daje możliwość dopasowania ich do różnorodnych typów wystroju wnętrza. Pamiętajmy, że wysokiej jakości regały są zazwyczaj wykonane z drewna liściastego, które są wystarczająco wytrzymałe, aby utrzymać ciężkie butelki wina. Niektóre drewniane regały na wina wykonane są z cedru, który jest aromatycznym drewnem, jednak znawcy przestrzegają przed użyciem szafek cedrowych lub półek, ponieważ intensywny zapach może przejść na wino.


Metalowy regał


Metalowe stojaki i regały na wino są tańsze od drewnianych i do tego świetnie sprawdzają się w małych i przytulnych miejscach. Chociaż potrafią być eleganckie i stylowe, warto pamiętać, że niektóre metalowe stojaki o niskiej jakości mogą powodować ryzyko zgięcia, zerwania oraz porysowania butelek wina podczas ich wyciągania. Ogólnie rzecz biorąc, metalowe regały wykorzystywane są głównie do celów estetycznych. Otóż świetnie pełnią one funkcję prezentacji naszej kolekcji butelek win. Większość tego rodzaju regałów jest całkiem łatwa w montażu, chociaż stojaki na ścianę wymagają trochę pracy podczas instalacji. Regał może też wypełnić wolną przestrzeń naszej ściany, dzięki czemu w łatwy sposób zaaranżujemy miejsce, które stanie się niezwykle praktyczne, funkcjonalne, ale przede wszystkim budzące ogromną ciekawość ze strony przybyłych gości, których uraczymy lampką przepysznego trunku z naszej kolekcji. Do głównych zalet dobrej jakości regałów z metalu należy przede wszystkim ich wytrzymałość.

Share :

Może Cię zainteresować

Aktywne i pasywne piwnice na wino

​ Polacy rozsmakowali się w winach. Coraz częściej możemy spotkać na ulicach winiarnie, gdzie nie tylko...

Gdzie umieścić stojak na wino?

Każdy, kto zaczyna swoją przygodę z kolekcjonowaniem win, powinien zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt. Jednym...