• 25 czerwca 2024

Siedmiobutelkowy regał na wino

Wino znane jest ludzkości od wieków, jednak dopiero od niedawna jesteśmy świadomi tego, jak korzystnie wpływa na nasze zdrowie. Dotyczy to szczególnie nerek i serca. Eksperci podkreślają też, że napój ten chroni przed nowotworami i niektórymi bakteriami. Oczywiście musi być pite z umiarem i najlepiej czerwone. Warto więc mieć w domu kilka butelek tego trunku, żeby móc uraczyć się wieczorną lampką dla zdrowia.

Prozdrowotne właściwości wina są już dobrze udokumentowane. Okazuje się, że zawarte w winie polifenole obniżają poziom złego cholesterolu, że wino poprawia trawienie, wspomaga działanie antynowotworowe, polepsza pracę nerek oraz działa bakteriobójczo. Żeby cieszyć się prozdrowotnymi właściwościami wina, należy przetrzymywać je w odpowiedni sposób.


Savoir-vivre winiarza


Pamiętajmy, żeby wina białe podawać w temperaturze od 8 do 12°C. Im słodsze, tym lepiej schłodzone. Wina czerwone najlepiej podawać w temperaturze pokojowej, czyli w 16–20°C. Równie, co temperatura ważny jest kształt kieliszków. Szkło do białego wina jest mniejsze po to, by ich zawartość się nie nagrzała. Z kolei kieliszki do wina czerwonego są bardziej pękate. Oczywiście nie możemy zapomnieć o przechowywaniu wina we właściwej pozycji. Butelka nie powinna stać w pionie, tylko leżakować. Taką odpowiednią pozycję zapewniają specjalne stojaki na wino.


Regał na 7 butelek


Oferowany przez sklep Alembik stojak na wino, świetnie komponuje się z wnętrzami w typie loft czy z tymi utrzymanymi w bardziej nowoczesnym designie. Regał wykonano z wysokiej jakości drewna sosnowego. Jego ciekawa łańcuchowa forma i oryginalna konstrukcja sprawia, że zajmuje niewiele miejsca. Stojak będzie więc idealnym elementem dekoracyjnym salonu bądź kuchni. Specjalne otwory w formie półokręgów zapewniają solidną i właściwą pozycję do przechowywania wina. Stabilny regał w kolorze grafitowym będzie dobrym pomysłem na prezent i zadowoli najbardziej wymagające gusta. Należy dodać, że regał wysyłany jest w elementach, a wkręty do drewna oraz instrukcja złożenia jest w komplecie. Wymiary tego wyjątkowego mebla: wysokość 60 cm, szerokość 13,5 cm oraz głębokość 14 cm.

Share :

Może Cię zainteresować

Regał na 16 butelek wina

Stojak na wino to wyjątkowo praktyczny mebel domowy. Dobrany właściwie regał jest w stanie zebrać w jednym miejscu...

Regał na 12 butelek wina

Każdy, kto chce zacząć gromadzić domową kolekcję wina, musi przestrzegać kilku zasad. Niezmiernie istotne jest...

Ośmiobutelkowy regał na wino

Z roku na rok rośnie w Polsce liczba miłośników wina. Coraz chętniej degustujemy oraz kolekcjonujemy ten...